نظام آراستگي محيط بر اساس استاندارد ۵S

نظام آراستگي محيط بر اساس استاندارد ۵S
توضیحات دوره: 

 آشنايي بانظام آراستگي درواقع آشنايي با چگونگي مديريت مطلوب محيط كاراست . اين نظام درسازمان هاي توليدي وخدماتي بسياري ازكشورهاي جهان استقرار يافته ونتايج باارزشی درسامان دهي ومرتب كردن محيط هاي كاري ، ايجاد عادت ها و  فرهنگ های کاری مطلوب داشته است. محيط هاي آراسته در شكل دادن عقايد و ديدگاه هاي مثبت كاركنان نقش اساسی دارند و به عكس محيط هاي كاري درهم ريخته و نا ايمن ، ديدگاه منفي را نسبت به خود و ديگران رقم مي زنند . نكته مهم و ارزشمند ديگر اين است كه مي توانيم محيط هاي كاري را به گونه اي طراحي كنيم كه احساس سرور و لذت و شادكامي کارکنان را برانگیزیم. که این امر با زيبا و دلپذير شدن محيط كار ، آسان تر كردن و كم كردن زحمت انجام كار، كاهش اشتباهات و دوباره كاري ها ،  بالا بردن روحيه كاركنان ،  فراهم شدن شرايط لذت بردن از كاربه انجام می رسد . نظام آراستگي با تاكيد بر آراستگي جنبه هاي سخت محیط کاری ( ماشین آلات و تجهیزات اداری ) وجنبه های  نرم محيط هاي كاري( سبک مدیریت )  ، روحيه ، نشاط ، ایمنی وکیفیت را به ارمغان مي آورد و باحذف محدوديت هاي محيطي، كارآيي و سلامت کارکنان را افزايش مي دهد.
 در محیط هایی که بااجرای نظام آراستگی مدیریت می شوند، اشیاء زاید و غیر ضروری وجود ندارد و اقلام موجود با نظمی خاص مرتب می شوند و این امرتاحدزیادی موجب صرفه جویی در وقت و ایمنی محیط کار خواهد شد.اجرای منظم مراحل نظام آراستگی ،  محیطی پاکیزه وبهداشتی رافراهم می آوردوازهمه مهم ترتلاش برای ایجاد عادت های صحیح درکارکنان مهم ترین عامل درتحقق محیط های آراسته است .

امید است پس از پایان این دوره کلیه عزیزان با نظام آراستگی آشنا شده و بتوا نند در کلیه واحد های خود آنرا پیاده سازی نمایند . هدف نهایی پیاده سازی سیستم آراستگی را درک کرده و در قالب یک کار گروهی بتوانند در ایجاد یک عادت خوب کاری تلاش کنند .

محتوای دوره: 

الف :  آشنایی با ویژگیهای محیط کار نا آراسته

ب : مزایای اجرای نظام آراستگی

ج : تعریف ۵S

د : چگونگی شکل گیری ۵S

ه : اهداف پیاده سازی  ۵S

و : عوامل موثر در اجرای  ۵S

 ز : دلایل تقدم اجرای ۵S  در سازمانها

ح : آشنایی با مراحل پیاده سازی ۵S

           SEIRI   :   S1                        تفکیک و تعمیر

SEITON   :   S2                                 نظم و ترتیب

SEISO   :   S3                                     تمیزی و پاکیزگی

SEIKETSU   :   S4                            تداوم و ایمنی

SHITSUKE   :   S5                           تعلیم و انظباط

و : ارکان و تشکیلات اجرایی ۵S

ز : نکات کلیدی در استقرار ۵S 

زمان برگزاری: 
---
هزینه سرمایه‌گذاری: 
۶,۰۰۰,۰۰۰ريال
شرايط: 
  • شهریه ثبت‌نام شامل بسته آموزشی، گواهینامه و  پذیرایی و ناهار خواهد بود.
  • مهلت انصراف مکتوب از حضور در دوره حداکثر یک هفته قبل از شروع دوره می‌باشد. مرکز آموزش، تنها در صورت دریافت نامه انصراف در موعد مقرر قادر به عودت ۸۰% شهریه پرداختی خواهد بود.
  • با هماهنگی قبلی برگزاری دوره در محل سازمان‌ها و به شکل اختصاصی امکان پذیر می‌باشد